segona fase

Amb els partits del passat dimarts ha finalitzat la 1era fase que col·loca a cada  equip per a la fase final segons els següents criteris:

Els 4 primers classificats de la 1era fase formen el Grup A i els 4 següents el Grup B.

Dins de cada un dels grups que es formen (A i B) ,  cada equip hi accedeix amb el número de punts guanyats en els enfrontaments directes que ha tingut a la 1era fase amb els altres 3 equips que estan al seu grup.

La fase de grups A i B es jugarà a 1 volta.  Un cop acabats els partits dels grups,  els 2 primers classificats del Grup A passen directament a les semifinals.  Els equips 3er i 4art classificats del Grup A jugaran una eliminatòria d´accés a semifinals contra els equips 1er i 2on classificats del Grup B (3er A – 2on B i 4art A – 1er B).  Els perdedors d´aquesta eliminatòria,  jugaran un posterior partit per determinar el 5è i 6è lloc finals.  Els equips 3er i 4art classificats del Grup B, jugaran un partit entre ells per decidir la 7ena i 8ena plaça final.

Les semifinals seran:  1er A  contra  Guanyador 4art A – 1er B,   i   2on A  contra  Guanyador 3er A – 2on B

Els perdedors de les semifinals jugaran un partit per al 3er i 4art lloc final.

Els guanyadors de les semifinals jugaran la Final per al 1er i 2on lloc.

 

Segons tot lo exposat,  els grups queden de la següent manera i amb els equips començant amb el número de punts que s´acompanya:

 

Grup A :  CMYK Gràfica   11,50 pts

              Sobraos              7,00pts

              Encamp              7,75pts

              Sup+O2              6,75pts

 

Grup B:  X-files                11,75pts

             Veterans               9,00pts

             DJ Mitra              10,00pts

             7 doble                 2,00pts

 

Partits per dimarts 11 de febrer:

20:45    GA  CMYK Gràfica  -  Encamp

            GA  SUP+O2  -  Sobraos

            GB  X-files  -  DJ Mitra

21:30    GB  7 doble  -  Veterans

 

18 de febrer:

20:45    GA  SUP+O2  -  Encamp

            GA  Sobraos  -  CMYK Gràfica

            GB  Veterans  – X-files

21:30    GB  7 doble  -  DJ Mitra

 

25 de febrer:

20:45    GA  Encamp  -  Sobraos

            GA  CMYK Gràfica  -  SUP+O2

            GB  DJ Mitra  -  Veterans

21:30    GB  X-files  -  7 doble

 

11 de març:

3er A – 2on B

4art A – 1er B

3er B – 4rt B (7è-8è lloc)

 

18 de març:

Semifinal  1er A – guanyador 4art A – 1er B

Semifinal  2on A – guanyador 3er A – 2on B

Perdedor 3er A – 2on B vs. Perdedor 4art A – 1er B (5è-6è lloc)

 

25 de març:

Perdedors Semifinals (3er-4art lloc)

Guanyadors Semifinals (1er-2on lloc)

 

partits dia 7

Des de la FAV us volem desitjar unes Bones Festes a tots i totes!!   Tingueu bona cura del cos i també de l´esperit,  que el dimarts 7 de gener d´un any més ja heu d´estar en bones condicions per jugar aquests partits:

 

 

07/01/2014

 

20:45    SUP+O2  -  X-files

            Encamp  -  CMYK Gràfica

            Veterans  -  Sobraos

 

21:30    7 doble  -  DJ Mitra

Bones Festes!!

 

La gent del 4×4 ens prenem un petit descans fins el 8 de gener del 2013,  però encara hi ha equips que juguen.

Aquest divendres 21 juga el CV Andorra en partit de Superliga contra el CAI Teruel (supercampió espanyol). Serà  a les 20:30h al Poliesportiu d’Andorra.

I les noies Sènior del CV Andorra Urban Gym juguen el dissabte 22 a les 16:00h al Lycée contra el CV Mataró C.

classificació

Partits per dimarts 18 de desembre:

20:30  Commençal  -  SUP+O2

          Encamp  -  Sobraos

 

21:15  CMYK Gràfica  -  DJ Mitra

          Veterans  -  X-files

 

 

Partits de vòlei a Andorra aquest cap de setmana:

 

Superliga Masculina  :  dissabte 15  18:30h  Poliesportiu d´Andorra   CV Andorra – Ciudad Medio Ambiente Soria

 

Juvenil Femení  :  dissabte 15  12:00h  Lycée   CV Andorra Urban Gym  -  IES Sant Quirze

                           diumenge 16 13:45h  Lycée  CV Andorra Urban Gym  -  CEV l´Hospitalet Negre

 

Sènior Femení  :   diumenge 16  12:00h Lycée  CV Andorra Urban Gym  -  CEV l´Hospitalet Negre

classificació

finals de la Lliga 4×4

El passat dimarts  17 es varen jugar els partits finals de la Lliga 4×4 amb aquests resultats:

Drovial – SUP+O2     2-0  (25-23 / 25-20)

Encamp – Awake      0-2  (10-25 / 15-25)

Sobraos – Veterans  2-0  (25-16 / 25-23)

La classificació final ha quedat:

1-       Sobraos

2-       Veterans

3-       Awake

4-       Encamp

5-       Drovial

6-       SUP+O2

7-8 “Ex-aequo”  Pitbull Team i X-files

Demà dimarts no hi haurà activitat per no alterar els ja molt sacsejats anims de la culerada.  Ja sabem què passa en aquests dies senyalats:  carrers deserts a partir de mitja tarda.

Després,  l´1 de maig sembla ser que la Merkel ha tingut la deferència de donar festa als treballadors.  Així que ja ens en anem al 8 de maig,  quan procedirem a estrenar la lligueta de 6×6 amb 4 equips sortits bàsicament de la fusió entre els equips del 4×4.

Seguirem informant d´aquest procés de configuració dels equips. Mercato aperto.

 volei4×411_12.xls